Zoubky jako perličky!

Myslím, že u všech dětí je tematika zdravého stravování, zdravého životního stylu a správné péče a prevenci o zdraví vždy aktuálním tématem k rozhovoru a činnostem. Proto jsme pozvali budoucí dentisti do MŠ, aby seznámili děti se správnou péčí o chrup a prevenci vzniku zubního kamene a kazu.
            Děti byly vybaveny zubními kartáčky a očekávaly budoucí paní doktorku. Ta přišla do tříd s velkou atrapou čelisti. Aby děti upoutala, začala jim vyprávět pohádku o bacilech. Děti pozorně poslouchaly a nakonec dokázaly pohádku i reprodukovat a najít chybná tvrzení v pohádce a popsat jejich nápravu. Společně vymýšlely děti i všechny zdravé potraviny a nezdravé a zkoušely přijít na to, proč se zoubky kazí.
            Vyvrcholením celé besedy byl nácvik správného čištění zubů, úchop kartáčku a v neposlední řadě i dobrý pocit, že teď už víme, jak na ty zlobivé bacily! J