KAPITOLY

Naše mateřská škola byla poprvé otevřena dne 20. ledna 1986. Celková kapacita školy je 104 dětí a kapacita školní jídelny je 179 dětí.

Provozní doba mateřské školy je od 6:15 do 16:30.

Mateřská škola je umístěna v typizovaném objektu se zahradou ve vnitrobloku panelové zástavby. Nachází se na severním okraji Severního předměstí. Velikou výhodu oproti jiným mateřským školám máme v tom, že to máme velmi blízko do lesa, kam chodíme každý den na vycházky.

Objekt se skládá ze čtyř pavilonů a z hospodářské budovy. Mateřská škola využívá pavilony A a B a hospodářskou budovu. Pavilony C a D využívá Základní škola a mateřská škola při Fakultní nemocnici Plzeň. V hospodářské budově je ředitelna, kuchyně ŠJ a různé, z hlediska provozu důležité, místnosti. Bývalý byt školníka byl v roce 2010 zrekonstruován pro dětský domov Domino.

60. Mateřská škola

Dále je zde keramická dílna s keramickou pecí, kterou jsme vybudovali v roce 2007 a sauna, kterou jsme uvedli do provozu v září 2009. Od začátku května do 20. srpna 2011 proběhla rozsáhlá rekonstrukce objektu MŠ, zahrnující výměnu oken, zateplení fasády, výstavbu nové střechy, exteriérové i interiérové stavební úpravy, rekonstrukci vytápění, rekonstrukci osvětlení, rekonstrukci sociálních zařízení a rozvodu vody, rekonstrukci vzduchotechniky, novou dlažbu, nové obklady, nové podlahové krytiny. V rámci této rekonstrukce byl vybudován i vířivý bazén.

Pavilony A a B, které mateřská škola využívá jsou dvoupodlažní. V každém podlaží máme pro děti šatnu, umyvárnu se sprchovým koutem a sociálním zařízením, hernu a ložnici. Dále je zde kuchyňka, která slouží k výdeji jídla. Všechny tyto místnosti jsou nově zrekonstruované.

K mateřské škole patří prostorná školní zahrada vybavená dvěma pískovišti, dostatečným počtem různých průlezek, houpadel, skluzavkami, hmatovými stezkami, solárními sprchami a zahradním jezírkem.

vytisknout stránkudalší
2017 © 60. mateřská škola Plzeň Design by SITMP