Projekt ZDRAVÍ DĚTEM

V měsíci lednu se naše MŠ zúčastnila a absolvovala celý tematický projekt Zdraví dětem, který zaštiťovala nezisková organizace ZkusToZdravě.cz.
            První sezení proběhlo s našimi nejmenšími a neslo název Zdravík a zvířátka z kouzelného lesa. Byl zaměřen na seznámení dětí se zvířaty na farmě, ve vodě a v lese. Děti se dozvěděly, jak se chovat v přírodě a jak jí ochraňovat a neničit. Hrály si na zvířátka a navzájem se dle zvuků poznávaly. Celá lekce byla vedena tak, aby děti zaujala a udržela jejich pozornost od začátku až do konce. Na výrazech dětí bylo vidět, že si lekci užily.
            Druhé setkání s lektorkou bylo připraveno pro děti ve věku 4 – 5 let. Zdravík se tentokrát vydal do ZOO. Děti si hrály na zvířata masožravé, býložravé i všežravé a poznávaly i ty méně známá. Jako exotická zvířata cvičily a naučily se důležitou věc - bez pohybu nemůže správně fungovat ani tělo zvířat, ani tělo lidské.
            Poslední setkání bylo věnováno nejstarším dětem, dětem předškolního věku. Zdravík se skamarádil s Jedlíkem a to vám bylo něco. Děti musely naučit Zdravíka správně jíst a vybírat vhodné potraviny plné vitamínů, aby byl zdravý a jeho tělo fungovalo správně. Dokonce musely Zdravíka ochraňovat před bacily a seznamovat s novými vitamíny. Nakonec děti učily Zdravíka rozdělovat zdravé a nezdravé potraviny, ovoce a zeleninu a Zdravík jim byl za to právem vděčný, že teď už ví jak na zdravý životní styl. J
            Děkujeme celému realizačnímu týmu za krásné pondělky a budeme se těšit v budoucnu opět na spolupráci.