Motýlí farma

Chování netradičních mazlíčků v prostorách MŠ? Proč ne!:) Máme na naší zahradě hotel pro hmyz, v prostorách školky můžete vidět občas ubytování pro mravence či žížaly, ale tentokrát, jsme se pustili do chovu motýlů.
                Rada pro domácí chovatele – stačí vyrobit domácí úkryt ze síťoviny, připravit nějakou mističku na pochutiny a samozřejmě to hlavní – najít (koupit speciálně vyšlechtěnou) housenku. A může se začít.
                V prvním stádiu jsme mohli pozorovat housenky, které den ode dne díky dostatečnému množství kvalitní granulované stravy přibývaly na váze. A z takových housenek se staly brzo superhousenky. Těsně před Velikonocemi jsme všichni pozorovali, jak se housenky zakuklí (je to teda vážně rychlost). Housenky jsme připevnili k síťce kousek nad zem, abychom tak podpořili přirozený vývoj. Po Velikonocích jsme už začali připravovat něco k snědku pro mladé motýlky a čekali, až to všechno pukne (a to doslova). A najednou byl na světě první, druhý…. pátý! Celá motýlí rodina! Děti byly z celého procesu nadšené. Přeci jen pozorovat celé vývojové stádium je opravdu unikátní.
                Nakonec jsme se s dětmi shodli, že motýlí rodinu nenecháme v zajetí, ale že se určitě budou mít lépe na svobodě. Tedy jim zazpívat nějakou písničku na cestu, zamávat a… pozorovat, jestli se na nás přijdou za oknem zase někdy podívat!