Malujeme celý rok!!

V letošním roce jsme se zúčastnili mnoha výtvarných soutěží.
            Soutěž „Hledáme nejhezčí ovečku“, kterou pořádalo nákupní centrum Plzeň – Tesco, ztvárnila třída koťat. Třídě děkujeme za účast a především za jejich skvělé umístění – 1. místo. Jako výhru jsme obdrželi výtvarné materiály v hodnotě 10 000,-kč. Děkujeme.
         Celá MŠ se zúčastnila soutěže „Malujeme s knížkou“. Před spaním jsme předčítali knihu O Hajánkovi a Ospalce a na totéž téma jsme malovali libovolnou technikou obrázky. Celou soutěž pořádala a organizovala Knihovna města Plzně a Plzeňského kraje. Hlavním přínosem byla tvořivá spolupráce dětí spočívající ve společném seznámení s tématem, společném projektu, společném praktickém tvoření v návaznosti na činnost MŠ. Po spolupráci dětí v dětském (školkovém) kolektivu následuje společčas s rodičem, při návštěvě výstavy v knihovně. Dítě a rodič mají společnou možnost seznámit se se světem a možnostmi knihovny, kde jsou další knižní tituly, se kterými mohou pak pracovat podobně. 10.5 dochází k vyhodnocení prací a nejlepší práce budou vystaveny v prostorách Knihoven města Plzně.
         91. MŠ pořádala výtvarnou soutěž „Svět pohádek“, které se také zúčastnila celá MŠ. Slavnostní vyhlášení proběhne 25. 6. 2015 v aule 1. ZŠ Plzeň – Lochotín.
         Třída Koťat se zúčastnila soutěže „Náš domov Evropa“, kde ztvárnila náměstí města Plzně. Soutěž pořádá město Plzeň a 1. výtvarná československá galerie dětského projevu v Plzni Galerie Paletka. Více na: http://www.plzen2015.cz/cs/akce/nas-domov-evropa.
         Jednu ze soutěží, které jsme se zúčastnili, pořádala naše 60. MŠ ve spolupráci s MO Plzeň1 a zoologickou zahradou Plzeň. Tématem byla zvířátka. Ve středu 13. 5. budou díla zástupci MO Plzeň1 a zoolog. zahrady Plzeň ohodnoceny a výsledky budou zveřejněni na našich webových stránkách. Díla, která zvítězí, budou zdobit ZOO Plzeň, což je pro nás velkou ctí.

Děkujeme Všem zúčastněným za jejich snahu a všem organizátorům akcí, díky kterým by soutěže nemohly vzniknout!