Žinafa nebo Žirafa?

Dne 6. 4. 2017 jsme se vydali do Žinafy, neboli do Újezda nade Mží, kde jsme byli součástí ŽIvota NA FArměJ Trochu slovní hříčka, že? Ale hezky popořadě…
Autobus byl přistavěn již brzy ráno. Naštěstí nikdo nezaspal a tak jsme se mohli s řádnou dávkou sil a vybaveni svačinou vydat na cestu. Cesta některé z nás ještě trochu ukolíbala ke spánku, ale po pár kilometrech jsme byli na místě. Zde na nás čekaly už místní selky, které se nám s úsměvem věnovaly celé dopoledne.
Každá třída absolvovala několik stanovišť. Na první stanovišti jsme si povídali o Velikonocích, o tradicích, jednotlivých dnech a navštívili jsme velikonoční „maskoty“ – ovce a kuřata.
Na druhém stanovišti jsme navštívili zámek, který byl vyzdoben tradičními velikonočními doplňky (kraslice, pomlázky, malby, nářadí a náčiní…). Děti mohly okouknout různé techniky zdobení vajíček a v neposlední řadě si kluci nanečisto zkusili hodovat. (však my ženy se na ně také připravíme, že?)
V závěrečné části našeho velikonočního putování jsme vlastníma rukama z těsta vytvarovali jidáše a strčili je do trouby. Čekání jsme si zkrátili výrobou velikonočního zajíčka, který nám mimo jiné později posloužil jako „schovka“ na již upečeného jidáše.
Děkujeme všem, díky kterým jsme si dopoledne skvěle užili – díky ŽINAFO, brzy na viděnou!