Sboreček Zvoneček

Milí čtenáři, pohodlně se usaďte a věnujte pár minut tomuto krátkému vyprávění o tom, jak vychází 60. mateřská škola hvězdám slávy naproti.
            Jednoho krásného, skoro již zimního dne, se objevila na stole pozvánka a s ní možnost zúčastnit se soutěže ve zpěvu. V tu chvíli začal čas plynout o trochu rychleji, než je obvyklé. Čím ale začít? Výběrem písní, zpěváčků, názvu pro sbor…?
            A tak se během několika dní stalo nečekané a na světě se zrodil sboreček Zvoneček. Sboreček se skládal z 8 zpěvaček a 2 zpěváků. Cítili jsme se jako populární hvězdy, protože denní zkoušky, tréninky hlasivek a rozhoupávání rytmu v krvi se stalo naším denním chlebem.
            Čas však nejde zastavit a proto se náš den D blížil neuvěřitelnou rychlostí. V onen magický datum 12. 12. 2012 stanul náš sboreček na soutěži na 34. ZŠ v Plzni v Gerské ulici. Členové sborečku pociťovali mírnou nervozitu, která je ale před takovým vystoupením zdravá. Konkurence byla obrovská. Ostatní sbory byly výborně sehrané a na tuto událost připraveny na jedničku s hvězdičkou. Náš dětský sbor však nezahálel. Na jeviště přišel s hlavou vztyčenou a podal výkon, za který by se nemusel stydět ani letitý zpěvák.  A jak to nakonec všechno dopadlo?
            Každý sbor, který se této soutěže zúčastnil, dostal to nejvyšší ocenění. Protože za tu snahu, tvrdý trénink a vůbec odvahu předstoupit před tak velké publikum, to zaslouží nemalou odměnu.
            S diplomem a úsměvem na rtech jsme se vraceli do naší školy, kde na nás čekali naši kamarádi a všichni chtěli vědět, jak to všechno probíhalo.
            Za sebe bych chtěla poděkovat všem zúčastněným na této soutěži – porotě, sborům, třídním učitelkám, organizátorům, protože vše probíhalo bez problému a atmosféra byla okouzlující. A jedno velké DÍKY patří i sboru Zvoneček, který se bude společně se mnou těšit na naše další společná vystoupení.