Masopust na farmě!

Kam jinam se mohla naše školka vydat na oslavy masopustu nežli tam, kde tradice ještě nevymřely. Zvyklosti spojené s masopustem už většina z nás ani nezná a proto je nutné vše oprášit a vrátit se do dob, kdy se lidé scházeli na náměstí a tam započali svůj průvod masek…
Žinafa pro nás připravila opět nevšední zážitek a jako vždy jsme si odnášeli spoustu krásných vzpomínek a nových znalostí.
Po příjezdu na nás čekala selka v tradičním kostýmu a pozvala nás na prohlídku zámku, kde jsme se seznamovali s tradicemi, které lidé dodržují na masopust. Soudem u zabijačky vše započalo a pokračovalo přes maškarní průvod masek, který byl zakončen parádní dětskou diskotékouJ. Po masopustním rejdění jsme začali vyrábět vlastní masky, které jsme si odnesli jako suvenýr domů.
S Žinafou spolupracuje naše MŠ již řadu let a my doufáme, že tomu tak i nadále bude, protože jejich vzdělávací programy jsou z těch, které člověk rád navštíví znovu.