KOUZELNÁ FLÉTNIČKA ANEB STÁVAJÍ SE Z NÁS HERCI!

KOUZELNÁ FLÉTNIČKA ANEB STÁVAJÍ SE Z NÁS HERCI!
                Konec školního roku se blíží a my jsme ho završili účastí na projektu „Kouzelná flétnička“. Pilotní projekt pro mateřské školy dotoval z velké části ÚMO Plzeň 1 a DJKT.
                Projekt se skládal ze tří částí – Hledá se Papagena, Hrajeme si na kouzelnou flétnu a Papageno v kouzelném lese.
V první části jsme se stali malými myškami a vloudili se do každé skulinky DJKT v Plzni. Navštívili jsme zákulisí, maskérnu, zkušebnu zpěvu, podium… Našim průvodcem se stal Papageno, Pamina a Papagena, pohádkové postavy z Mozartovy opery Kouzelná Flétna. Vyzkoušeli jsme si, jaké je to být v záři reflektorů, stát před skandujícím publikem, a dokonce jaké to je hrát na otáčejícím podiu. Zkrátka byl to nezapomenutelný zážitek pro nás všechny a ne jeden z nás se na podiu viděl jako opravdový herec. Milým doprovodem a dalším spoluúčastníkem se nám stala 1. místostarostka MO Plzeň 1 PhDr. Ivana Mádlová, Ph.D.,MBA.
                V druhé části jsme naopak hostili milou návštěvu my. Herci přijeli do naší školky. Učili nás rozeznávat hudební nástroje, představili nám hlavní postavy divadelního představení a zahráli si s námi spousty dramatických her.
                Závěrem celého projektu byla návštěva Nového divadla v Plzni. Zde jsme zhlédli finální okouzlující představení Kouzelné flétničky od W. A. Mozarta.
                Celý projekt bereme jako velký přínos pro děti. Nejmladší publikum se mohlo nenásilně seznámit s divadelním prostředím a celým procesem herectví a divadelnictví.  A kdo ví, třeba se za pár let budeme chodit dívat právě na naše nejmenší známé tváře, které si ve světě udělají své místo na divadelní scéněJ