Ekologická beseda v ZOO

„Kdo má rád zvířata? Jaké je nejoblíbenější? Kdo by se chtěl dozvědět něco o domácích zvířatech, které jsou člověku už odedávna tak blízké?“ Když jsme tyhle otázky pokládali dětem, vzduchem se třepetalo několikero dětských ručiček. Všechny nám chtěly symbolizovat to, že máme v 60. mateřské škole přímo milovníky zvířat.
Vydali jsme se proto 2. 11. 2012 do Zoologické a botanické zahrady města Plzeň. Byl tu pro nás připraven výukový program s názvem Domácí zvířata. Hned u vchodu se nás ujala sympatická mladá slečna, která nás postupně provedla stájemi, chlívem, výběhem pro husy, pro kozy…. No zkrátka, naše oči se měly stále na co dívat a naše uši měly stále co poslouchat.
Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. Program byl navíc vymyšlený tak, abychom čas od času zapojili i naše mozečky, protože jednotlivé otázky a úkoly nám dali někdy opravdu zabrat.
            Celý výukový program se nám moc líbil, děti o něm vyprávěly ještě několik dní poté. Samozřejmě si krom zážitku odnesly i nové poznatky, které díky vhodně vybraným formám a samotnému prožitku jen tak nezapomenou. Proto bych chtěla jménem celé 60. mateřské školy poděkovat. Budeme se těšit na další shledání.