III. ročník výtvarné soutěže aneb malířům nazdar!

Jako již za tradici považujeme výtvarnou soutěž, kterou pořádá naše 60. MŠ. Tento rok jsme se zaměřili na „Jaro v zoo“. Příroda nám skýtá jeden z nejhezčích pohledů na své krásy právě na jaře – vše kvete, zelená se, voní…. A ani u zvířat tomu není jinak – rodí se mláďata, vrací se ptactvo a po zimním spánku se ukazují i naši ospalci. A právě tohle rozmanité téma jsme vybrali letos jako dominantní pro naši soutěž.
Po sběru všech obrázků ze školek jsem sama tušila, že naše milá porota bude mít nelehký úkol – vybrat nejvíce poutavý a povedený obraz. A kdo tvořil naši porotu a prošel s námi celou soutěží?  Za MO Plzeň 1 přišla podpořit soutěž PhDr. Ivana Mádlová, PhD. MBA, za ZOO a BZ Plzeň Mgr. Martin Vobruba a z umělecké sféry ilustrátor a spisovatel VHRSTI, vlastním jménem Mgr. Vojtěch Jurík.
Vyhlášení proběhlo 24. Května v prostorách 60. MŠ. Ceny byly připravené, diplomy natištěné, čekalo se jen na ty nejmenší. Děti přišly slavnostně oblečené a díky fotografům ze stran rodičů si připadaly jako hvězdy na červeném koberci. Ani se nedivím. Vítězné obrázky budou totiž viset v pavilonu žiraf v ZOO Plzeň právě jako díla známých autorů v galerii.
Chtěla bych ještě jednou poděkovat všem zúčastněným a naší skvělé porotě! Doufám, že se za rok zase shledáme!